Projektid

« Tagasi

Lihula Tallinna mnt 13 elukeskkonna parendamine

Lõpule jõudis Lihula Vallavalitsuse projekt Lihula Tallinna mnt 13 kortermaja elukeskkonna parendamiseks. Projekti toetas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) regionaalsete investeeringutoetustete andmise programm.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) regionaalsete investeeringutoetustete andmise programm otsustas 17. detsembril 2013.a. toetada Lihula Vallavalitsuse projekti "Tallinna mnt 13 elukeskkonna parendamine", mille tulemusel renoveeriti Lihula Tallinna mnt 13 kortermaja väljapääsud, vee- ja kanalisatsioonisüsteemid ning majas asuv sotsiaalkorter. Projekti eesmärgiks oli parendada majaelanike elukeskkonda, muutes seda renoveerimise abil turvalisemaks.

Ettevalmistustööd ehitaja leidmiseks algasid 01.03.2014.a. Terve 2014 aasta suve ja sügise toimusid Tallinna mnt 13 kortermajas aktiivsed remonditööd, mis lõppesid oktoobri alguses. Projekti tulemusena on nüüd igas korteris vesi ja kanalisatsioon. Maja WC-d on samuti saanud uue ilme. Kuivkäimlad on asendatud vesiklosettidega ja soojustatud. Lihula valla ainuke sotsiaalkorter sai aga hoopis uue kuue – korteris on oma WC, duššinurk, eraldi väljapääs ja kohandatud köök ratastooliga inimesele. Kokkuvõttes on paranenud Tallinna mnt 13 majaelanike elukeskkond tunduvalt. Võib väita, et remondi tagajärjel on elanikel turvalisem elu. Enam ei pea veeämbritega käima mööda lagunenud treppe, millel inimesed kukkusid. Täitunud on ammune unistus, mis teostus tänu EAS regionaalsete investeeringutoetustete programmi toele.

Lisainfo: Kaidi Antsi, Lääneranna valla sotsiaaltöö spetsialist, telefon 47 24 634, e-post: kaidi.antsi@laaneranna.ee