Mõista taimekaitsetöid. Teavita, teadlikult

Käesoleval aastal pöörab Põllumajandusamet taimekaitse vallas inimeste tähelepanu teadlikule teavitamisele rikkumistest taimekaitsetöödel. Eesmärgiks teadlikkuse tõstmine, et väheneksid alusetud kaebused, aga samas jõuaksid kõik rikkumised Põllumajandusametini.

Teavita Teadlikult 2020

Elanikud võivad märgata põllul pritsi, taimekaitsetöid asulates või tunda kummalist lõhna. Taimekaitsetööd on osa tänasest põllumajandusest ja reegleid järgiv tegevus teavitamist ei vaja. Küll aga peaks taimekaitsevahendi väärkasutamisest teavitama igaüks, kes hoolib keskkonnast ja Eesti põllumajanduse heast mainest.

Põhjust on teavitada, kui:
  • pritsitakse õitsvaid taimi päevasel ajal
  • taimekaitsetööde ajal tekib triiv ehk kandumine pritsitavast alast kaugemale
  • taimekaitsetöid tehakse veekogule liiga lähedal
  • taimekaitsevahendeid kasutatakse avalikus kohas kõrvaliste inimeste juuresolekul
  • taimekaitsetöö tegijal puuduvad isikukaitsevahendid

Teavita Teadlikult 2020

Põllumajandusamet