Lääneranna valla uudised ja teated

« Tagasi

Õigusnõustamine Eestis elavatele inimestele

HUGO.legal (OÜ HUGO) koostöös Justiitsministeeriumiga on tasuta/soodustingimustel õigusabi pakkunud juba 4 aastat ning selle ajaga on õigusabi saanud 37 000 inimest. Õigusabi saab 16. suuremas maakonna-keskuses kohapeal ning ka e-posti või videosilla vahendusel. Nõustamise aeg tuleb eelnevalt registreerida aadressil www.hugo.legal või telefonile 6 880 400 helistades.

HUGO esindused asuvad 16 Eesti linnas: Tallinn, Tartu, Pärnu, Rapla, Viljandi, Valga,Võru, Põlva, Jõgeva, Paide, Narva, Jõhvi, Rakvere, Haapsalu, Kuressaare ning Kärdla.

Kes saavad tasuta õigusabi?
Tasuta õigusabi saavad kõik Eestimaal elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Erandiks on lapse õigusi puudutavad perekonnaasjad, mille puhul on sissetuleku piirmäär kuni 1700 eurot.

Millises mahus tasuta õigusabi saab?
Tasuta on esimesed kaks nõustamise tundi ning HUGO kogemus näitab, et esimese kahe tunniga saavad ka enamlevinud probleemid lahendatud – keskmine nõustamise aeg on 2,2 tundi.
Kui kahest tunnist jääb väheks, saab juurde veel 3 tundi soodushinnaga 45€/h ning lapse õigusi puudutavates perekonnaasjades saab soodushinnaga õigusabi kuni 10 tundi.

Tasuta õigusabi saamiseks tuleb sõlmida kliendileping ning tasuda ühekordne omaosaluse tasu 5 eurot, mis tagab inimesele kuni kalendriaasta lõpuni võimaluse soodustingimustel õigusabi saada. Alaealised on omaosalustasust vabastatud.

Kuidas tasuta õigusabi saab?
Tasuta ning soodustingimustel õigusabi saamiseks tuleb aeg juristi vastuvõtule registreerida aadressil www.hugo.legal või telefonile 6 880 400 helistades. Valida saab kolme nõusta-mise võimaluse vahel – kontoris juristiga kohtudes, videosilla vahendusel või e-maili teel.

HUGO 45 juristi on nelja aastaga abistanud jub 37 000 inimest üle Eesti ning inimeste peamised mured on olnud seotud:

  • võlaõigusega (vaidlused laenuandjate, pankade ja inkassofirmadega)
  • perekonnaõigusega (elatise, lapse hoolduse ja vara jagamise probleemid)
  • töövaidlustega
  • pärimisasjadega
  • naabrite- ja korteriühistu liikmete vaheliste vaidlustega
  • suhtlemisel kohalike omavalitsustega

HUGO meeskond on ehitanud inimeste abistamiseks ka mitmeid õigusroboteid, enamus neist abistavad inimesi tasuta. Õigusrobotid on leitavad veebilehel www.hugo.legal.

Lisainformatsiooni leiab aadressilt hugo.legal/tasuta-oigusabi/. Info saamiseks võib alati helistada HUGO telefonile 6 880 400. 

HUGO.legal

HUGO.legal