Lääneranna valla uudised ja teated

« Tagasi

Terviseamet: Koroonaviiruse levik kasvab Eestis iga päevaga

Eestis on püsiv riigisisene koroonaviiruse levik. Kasvab ka nende juhtude osakaal, kus nakkuse allikas pole teada.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Koroonatestimine.ee veebileht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Sealt leiab vajaliku info arstidele ning tööandjatele. Lisaks on sellel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta jne.

  • Testi esimesel võimalusel! Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220.
  • Terviseamet kutsub tööandjaid üles võimaldama töötajatele kaugtöö tegemist, et vähendada kontaktide hulka töökohal. Nakkuse leviku piiramine asutustes on hädavajalik.
  • Hangi infot usaldusväärsest allikast. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mis on nende allikate poolt kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.ee, terviseamet.ee ja telefoninumbril 1247.

Terviseameti soovitused COVID-19

Lisainfot COVID-19 kohta leiab Terviseameti veebi- ja Facebooki lehelt.
 


Laadi alla HOIA rakendus

HOIA mobiilirakenduse abil saad kiiresti teada võimalikust lähikontaktist COVID-19 nakatunuga, võimaldades sul astuda samme enda ja teiste tervise kaitseks.

Laadi rakendus alla ja aita paigaldada ka oma lähedastele.

HOIA mobiilirakendus


Kiriis.ee veebilehelt leiate koroonaviiruse ABC.