Lääneranna valla uudised ja teated

Alates 1. juulist on bussipilet maakondlikel bussiliinidel noortele ja eakatele tasuta

26. juunil 2018 kinnitas Maanteeameti peadirektor hinnad Pärnu maakonnas. Uue käskkirja kohaselt rakendub 1. juulist kuni 19-aastastele ja üle 62-aastastele nulleurone pilet.

MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskuse poolt korraldatavate avaliku teenindamise lepingu alusel teenindatavate bussiliikluse maakonna- ja kaugliinide piletihinnad on null eurot, välja arvatud sõitjad alates 20ndast eluaastast kuni 62. eluaastani, nimetatud eluaastad kaasa arvatud.

Kinnitatud piletite hinnad hakkavad kehtima 01.07.2018 ja kehtivad kuni 31.12.2018. 
 

Nulleurone pilet

Nulleurone bussipilet hakkas 1. juulist 2018 kehtima avaliku teenindamise lepingute alusel teostatavate maakonna- ja naabermaakonda ühendavatel bussiliinidel, kui lepingut haldav ühistranspordikeskus selleks soovi avaldas. Nulleurone bussipilet ei laiene kommertsalustel sõitvatele bussiliinidele, rongidele, parvlaevadele, lennukitele.

Nulleurose bussipiletiga saavad sõita kõik, kes on bussist või muudest müügipunktidest ostnud kuni kaks eurot maksva ühiskaardi ning enda sõidu valideerinud. Ühiskaart on ristkasutatav ehk kehtib kõigis nulleurose pileti üle võtnud maakondades.

Maakondades, kus rakendub nulleurone bussipilet, hakkavad vastavad bussid alates 1. juulist kandma sellekohast silti. Bussi sisenedes tuleb enda sõit registreerida ehk valideerida ühiskaart. Kui valideerimisaparaate bussis ei ole, siis väljastab bussijuht sõitjale vastava pileti.

Lisainfo

Lisalugemist


Hinnad

Piletihinnad Pärnumaa bussides