Mereäärse küla Kopli maaüksuse detailplaneeringu avalik väljapanek

Lääneranna Vallavalitsus teatab planeerimisseaduse § 135 lg 7 alusel, et võttis 11.10.2023 korraldusega nr 537 vastu ja suunas avalikule väljapanekule Mereäärse küla Kopli maaüksuse (katastritunnus 86301:004:0481, pindala 7,01 ha, sihtotstarve 100% maatulundusmaa) detailplaneeringu. Detailplaneering on kehtiva Varbla valla üldplaneeringu kohane.

Detailplaneeringu eesmärgiks on hoonestusala ja ehitusõiguse määramine ning tehnovõrkudega varustatuse lahendamine elamu ja elamu abihoonete rajamiseks. Planeeritava ala suurus on 0,9 ha. Detailplaneeringuga ei nähta ette Kopli maaüksuse jagamist, kavandatud hoonestusala asub maaüksuse keskel. Planeeringualal asuvad suvila ja puurkaev, suvila likvideeritakse. Lubatud hoonete arv krundil 1 elamu ja 3 kõrvalhoonet, hoonete ehitisealune pind 600 m2, kõrgus elamul 9 m ja kõrvalhoonetel 5 m. Piirded on lubatud rajada ainult ümber hoonestatava õueala. Krundi veega varustamiseks kasutakse olemasolevat puurkaevu. Reovesi on kavas koguda kogumismahutisse või kasutada omapuhastit reovee bioloogiliseks puhastamiseks. Juurdepääs planeeringualale on Mereäärse teelt.

Planeeringu elluviimisega ei kaasne eeldatavalt olulisi negatiivseid keskkonnamõjusid, võimalikud on tavapärased ehitustegevusega kaasnevad ajutised riskid ja negatiivsed mõjud.

Avalik väljapanek toimub 06.11.2023-20.11.2023 tööajal Lääneranna vallamajas (Lihula Jaama tn 1) ja veebilehel www.laanerannavald.ee. Detailplaneeringu avaliku väljapaneku jooksul on igal isikul õigus avaldada detailplaneeringu kohta arvamust. Arvamusi saab esitada kirjalikult Lääneranna Vallavalitsusele kuni 20.11.2023 aadressil Jaama tn 1 Lihula 90302 või e-postiga vallavalitsus@laaneranna.ee

Detailplaneeringu avaliku väljapaneku jooksul on igal isikul õigus avaldada detailplaneeringu kohta arvamust. Avaliku väljapaneku tulemuste avaliku arutelu korraldamine ei ole nõutav, kui detailplaneeringu kohta ei esitatud avaliku väljapaneku kestel kirjalikke arvamusi või kui kõik kirjalikult esitatud arvamused on arvesse võetud. Detailplaneeringu väljapanek, avalik arutelu ning suuliste ja kirjalike arvamuste esitamine on avalik ehk avatud menetlus ning isikutel tuleb arvestada avalikkusega.